Go Back   EngelsizSohbet.Net > ENGELLİLER FORUMU - ENGELLİ FORUM SİTEMİZ HAKKINDA > Soru-Cevap / Üye olmadan konu açıp yardım almak isteyenler için > Bilgi Bankası

PAR-MED MEDİKAL
PAR-MED MEDIKAL

Yeni Konu aç Cevapla
Facebook'ta Paylaş Seçenekler
Alt06-03-2011, 03:27 AM  #1
Kullanıcı Profili
Kayıtsız

Nevşehir Kozaklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi

Nevşehir Kozaklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi hakkında ki bilgiler.

Alt06-03-2011, 06:27 AM  #2
Kullanıcı Profili
Kayıtsız

Nevşehir - Kozaklı Rehabilitasyon Merkezi Felçli Hastalar İçin Umut Oldu
Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'nde Açılan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Felçli Hastaların Etkin Tedavisinde Lokomot Cihazı Kullanılmaya Başlandı.

Haber: Nevşehir - Kozaklı Rehabilitasyon Merkezi Felçli Hastalar İçin Umut Oldu
Türk Doktor’un Zayıflama Buluşu Amerika’yı 1 Senedir Zayıflatıyor!
NEVŞEHİR'in Kozaklı İlçesi'nde açılan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde felçli hastaların etkin tedavisinde lokomot cihazı kullanılmaya başlandı. Düşme sonucu Belden aşağısı felç olan Ayşe Kaya, 3 ay süre ile devam edecek tedavi sonucunda yürümeyi arzu ediyor.

Nevşehir Sağlık Müdürü Dr. Serkan İnceçayır İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bağlı hizmete giren Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Mrkezi'nde hasta kabulunü başlanıldığını, ilk etapta tamamı fizik tedavi gerektiren 7 hastanın tedavilerinin modern cihaz ve aletlerin kullanıldığını söyledi.

5 YILDIZLI OTEL GÖRÜNÜMLÜ MERKEZ

120 yataklı hastanenin fiziki koşulları taşıdığı için 240 yatağa kadar yükseltilebileceğini kaydeden İnceçayır, Nevşehir'in yanı sıra çevre illerden de fizik tedavi gerektirebilecek Sgk'lıların yanı sıra yeşil kartlı hastaların da tedavi edilebileceğini söyledi. İnceçayır, tek,çift ve aile tipi olarak dizayn edilen odaların tamamının klimalı,tuvalet banyo ve televizyon ile refakatçilerin yararlanabileceği 5 Yıldızlı bir otel odasını anımsatacak özellikler taşıdığını vurguladı.

Hastanenin hizmet alımından sorumlu şirketin şube müdürü Kurtuluş Bozacı, 2 yıllığına Kozaklı Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de hizmet alımından sorumlu olduklarını söyledi. Bozacı, 1 doktor, 3 fizyoterapist, 2 hidroterapisi, 2 fizik tedavi doktoru ve 2 yönetici olarak 10 kişi ile hizmet sağladıklarını ifade etti. Merkezden yararlanacak hastalar için 38 değişik türde cihaz ve aletle tedavi işlemlerinin yürütüleceğini anlatan Bozacı, bunlar içerisinde en önemli cihazın lokomot adı verilen boyun ve Belden aşağı felçli hastaların 3 aylık tedavilerinin ardından bazı ihtiyaçlarını rahatlıkla görebilmesini sağlayacak cihaz olduğunu söyledi. Bozacı, bu cihazın devlet hastaneleri içinde ilk kez Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kullanılmaya başlanıldığını söyledi.

Bozacı, lokomot cihazından ilk olarak felçli Ayşe Kaya'nın yararlandığını belirterek,yakın bir zamanda bu hastanın bazı ihtiyaçlarını başkalarının yardımı olmaksızın karşılayabileceğini söyledi.

HABER: Nevşehir - Kozaklı Rehabilitasyon Merkezi Felçli Hastalar İçin Umut Oldu haberi

Alt06-04-2011, 03:34 AM  #3
Kullanıcı Profili
Kayıtsız

Kozaklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Hizmete Açıldı
Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde hizmete kazandırılan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde felci hastaların etkin tedavisinde kullanılan \'Lokomot\' cihazı, ilk kez bir devlet hastanesind

Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde hizmete kazandırılan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde felci hastaların etkin tedavisinde kullanılan \'Lokomot\' cihazı, ilk kez bir devlet hastanesind
Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde hizmete kazandırılan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde felci hastaların etkin tedavisinde kullanılan \'Lokomot\' cihazı, ilk kez bir devlet hastanesinde hasta üzerinde denemeye başlandı.
Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde 1986 yılında SSK Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmesine karşın, çeşitli sebeplere dayalı olarak hizmete açılamayan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, tüm sağlık kuruluşlarının Sağlık Bakanlığı çatısı altında toplanma kararının ardından yaklaşık 11 milyon TL'lik bir harcama modernize edilerek, yataklı hasta kabulüne başladı.
Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan İnceçayır yaptığı açıklamada, yataklı hasta kabulüne başlanıldığı merkezde, ilk etapta tamamı fizik tedavi gerektiren 7 hastanın tedavilerinin modern cihaz ve aletlerin kullanıldığı İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ne bağlı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi\'nde başlanıldığını söyledi.
120 yataklı hastanenin fiziki koşulları taşıdığı için 240 yatağa kadar yükseltilebileceğini kaydeden İnceçayır, Nevşehir'in yanı sıra çevre kentlerden de fizik tedavi gerektirebilecek SSK'lıların yanı sıra Yeşil Kartlı hastaların da tedavi edilebileceğini söyledi. İnceçayır, tek, çift ve aile tipi olarak dizayn edilen odaların tamamının klimalı, tuvalet, banyo ve televizyon ile refakatçilerin yararlanabileceği 5 yıldızlı bir otel odasını anımsatacak özellikler taşıdığını vurguladı.
Hastanenin hizmet alımından sorumlu Sıla Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri Grubu Şube Müdürü Kurtuluş Bozacı da yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kendi sorumluluk alanlarına giren ünitelerde önemli bir çalışma yürüttüklerini söyledi.
2 yıllığına Kozaklı Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de hizmet alımından sorumlu olduklarını belirten Bozacı, 1 doktor, 3 fizyoterapist, 2 hidroterapist, 2 fizik tedavi doktoru ve 2 yönetici olarak 10 kişi ile hizmet sağladıklarını ifade etti.
Merkezden yararlanacak hastalar için 38 değişik türde cihaz ve aletle tedavi işlemlerinin yürütüleceğini anlatan Bozacı, bunlar içerisinde en önemli cihazın \'Lokomot\' ismi verilen boyun ve belden aşağı hastaların 3 aylık tedavilerinin ardından bazı ihtiyaçlarını rahatlıkla görebileceği cihaz olduğunu ve ülke genelindeki tüm devlet hastaneleri içerisinde ilk kez Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kullanılmaya başlanıldığını söyledi. Hala bu cihazın ülke genelinde Çapa Tıp Fakültesi ve GATA'da kullanıldığını belirten Bozacı, bu cihaz ile bir çok felçli hastanın sorunlarının çözümüne ciddi katkılar sağlanacağını kaydetti. Bozacı, lokomot cihazından ilk olarak felçli Ayşe Kaya'nın yararlandığını ifade ederek, yakın bir zamanda bu hastanın bazı ihtiyaçlarını başkalarının yardımı olmaksızın karşılayabileceğini söyledi.

Alt08-28-2011, 04:28 PM  #4
Kullanıcı Profili
Kayıtsız

Nevşehir Kozaklı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi

15 yaşında bir kız kardeşim var küçükken havale geçirdi şimdi damarın kısa olmasından dolayı yürüyemiyo fizik tedavi görmesini istiyorum lütfen yardım edin teşekkürler

Alt09-08-2011, 12:24 AM  #5
Kullanıcı Profili
Kayıtsız

Kayıtsız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
15 yaşında bir kız kardeşim var küçükken havale geçirdi şimdi damarın kısa olmasından dolayı yürüyemiyo fizik tedavi görmesini istiyorum lütfen yardım edin teşekkürler

Bu hastaneyi ara ve danış bu sene açılan bir hastane fizik tedavi hakkında tavsiye ediliyor.

Alt09-16-2011, 11:29 PM  #6
Kullanıcı Profili
müslüm

[
slm hocam ben ıkı yıldır havale geçırdım tanı trasnsfer mylıt hastalıgına tutuldum ama ankara fızık hastanesınde yatış yptım gayet ıyı oldum ondan sonra hareketlerımı çabaladım ıyıye gıtım ama suan evdeyım hastaneye yatış yapmak istıyom bana yardımcı olunuz

Yeni Konu aç Cevapla

Cevap Yazmak İçin Yorumunuzu Yazıp Cevapla Tuşuna Basın
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Güvenlik Sorusu

Mesajınız:
Ziyaretçiler İçin Hızlı Cevap
Seçenekler

Seçenekler

ForumYasal Uyarı